Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Badyaga (proszek) Spongilla 5gr

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 4,90 zł 4.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: FARMAKOM
Kod produktu: 4820025740448

Opis

Badyaga Spongilla proszek

Proszek Badyaga to gąbka słodkowodna. Posiada ona unikalne właściwości absorpcyjne i bakteriobójcze. Rozszerza naczynia krwionośne, co poprawia przepływ krwi, polepsza koloryt skóry, stymuluje odnowę komórek. Badiaga przyspiesza wchłanianie siniaków, zmniejsza obrzęki i spuchnięcia po urazach. Aktywuje oddychanie skóry, zwiększa penetrację tlenu w głąb skóry (oczyszcza pory). Zmniejsza aktywność gruczołów łojowych. środek pochodzenia naturalnego. Wskazany jest wyłącznie do użytku zewnętrznego, poprawia ukrwienie tkanek w miejscu aplikacji, działa przeciwzapalnie i łagodnie przeciwbólowo.
 Proszek Badyaga zwiększa syntezę szeregu substancji biologicznie czynnych, które mają zdolność wzmacniania procesów redoks w skórze, co objawia się jej odmłodzeniem, zwiększeniem elastyczności włókien łącznych, zmniejszeniem ilości i nasilenia zmarszczek. Po nałożeniu na skórę nie wchłania się, działa tylko miejscowo w miejscu jego nałożenia.

Wskazania:  Ze względu na swoje działanie proszek Badyaga sprawdza się  w następujących stanach patologicznych lub wtrętach skórnych:

Krwotok śródskórny (siniaki), siniaki w celu ich wczesnej resorpcji.
Obecność nacieków w skórze, które powstają w wyniku długotrwałego przewlekłego zapalenia różnego pochodzenia.
Stagnacja barwnikowa na skórze.
Łojotok - zwiększona produkcja gruczołów łojowych z zatykania przewodów i częste dodanie infekcji bakteryjnej.


Przeciwzapalne i łagodne działanie przeciwbólowe umożliwia i wskazania do stosowania proszku Badyaga w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów (autoimmunologiczna choroba zapalna stawów), rwy kulszowej (zapalenie korzeni nerwowych i rdzenia kręgowego), choroby zwyrodnieniowej stawów (patologiczny proces w krążkach między kręgów), artretyzm (zapalenie stawów różnego pochodzenia), choroba zwyrodnieniowa stawów (procesy zwyrodnieniowo-dystroficzne w chrząstce stawowej), stłuczenia lub tkanki miękkie stawów. 

Przeciwwskazania : Zastosowanie proszku Badyaga w żadnym przypadku lek nie powinien być stosowany w przypadkach podejrzenia złośliwych lub łagodnych guzów skóry, ponieważ drażniący proszek może prowadzić do pogorszenia procesu nowotworowego. 

Dawkowanie: Proszek Badyaga nakłada się tylko miejscowo. Przed użyciem proszek rozcieńcza się niewielką ilością wrzącej wody do uzyskania masy o konsystencji pasty. W przypadku leczenia zmian skórnych, takich jak krwotoki, nacieki, plamy starcze, powstałą zawiesinę nakłada się na obszar opuszkiem palca. Po 20 minutach ekspozycji (czas w którym zawiesina wysycha na skórze), przemywa się osadzoną masę. W leczeniu procesów zapalnych układu mięśniowo-szkieletowego nałożony może pozostać na skórze przez cały dzień. 

Skutki uboczne: Stosowanie proszku Badyaga może prowadzić do negatywnych reakcji podczas jego stosowania objawiających się reakcjami alergicznymi (wysypka, swędzenie, pokrzywka) lub znacznym miejscowym podrażnieniem (wyraźne zaczerwienienie i pieczenie skóry).

Specjalne instrukcje: Proszek Badyaga nie jest przeznaczony do użytku wewnętrznego. Przed użyciem należy uważnie przeczytać instrukcję. Istnieje kilka specjalnych instrukcji dotyczących ich stosowania:

Proszek Bodyaga może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią, ponieważ nie jest wchłaniany do krążenia ogólnoustrojowego i nie ma negatywnego wpływu na rozwijający się płód lub niemowlę.
Proszek nie wchodzi w interakcje z innymi produktami leczniczymi do użytku wewnętrznego.
W przypadku proszku Badyaga w połączeniu z innymi lekami do użytku zewnętrznego nie można ich aplikować w tym samym czasie.
Nie dopuścić do kontaktu leku z błonami śluzowymi lub otwartymi ranami skóry. W przypadku kontaktu z oczami przepłukać je dużą ilością wody.


Przedawkowanie: Nie opisano przypadków przedawkowania. Przy znacznym nałożeniu na skórę i jej długotrwałym narażeniu może wystąpić miejscowo podrażnienie w postaci zaczerwienienia (przekrwienia) i pojawienia się pieczenia. W takim przypadku preparat należy umyć dużą ilością wody.

Warunki przechowywania
Okres trwałości nieotwartego proszku Badyaga wynosi 3 lata od daty produkcji. 

Skład (INCI): бадяга косметическая.

Uwaga: Kontakt z badiaga na błonach śluzowych jamy ustnej, oczu i nosa powoduje podrażnienie. W takich przypadkach przepłucz błony śluzowe dużą ilością wody. Nie stosować z otwartymi ranami.
 
Objętość: 5gr
Kraj Pochodzenia: UKRAINA

Najlepiej zużyć przed końcem: data na opakowaniu

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl